فهرست پانوشت
فهرست دسته ها

QlikView برای تحلیل گران کسب و کار و توسعه دهندگان راه حل های هوشمند

تحلیل گران کسب و کار و توسعه دهندگان راه حل های هوشمند عمدتا با QlikView Desktop و QlikView Workbench سر و کار دارند. این بخش ها به کمک وب پارت هایی که برای استفاده از Microsoft SharePoint فراهم شده از قابلیت یکپارچه سازی با محیط های همکارانه و پورتال های مبتنی بر SharePoint را دارا می باشند. ارتباط این بخش ها با منابع داده ای از طریق رابط های استاندارد و فرمت QlikView تهیه شده برای منابع غیراستاندارد و نیز مجموعه ای از کانکتورهای مستقیم برای برخی از رایج ترین سیستم های تجاری امروزی برقرار می شود.

۱- QlikView Desktop

QlikView Desktop یک برنامه مبتنی بر ویندوز است که کارکرد آن ایجاد یک نقطه تعاملی برای استخراج و تبدیل داده ها، طراحی انواع تحلیل ها و ایجاد انواع داشبوردها و گزارشات است. به کمک رابط QlikView Desktop و استفاده از ویزاردهای فراهم شده، توسعه دهندگان می توانند اسکریپت های مشابه SQL بوجود آورند که از قابلیت جمع آوری و تبدیل داده ها از منابع مختلف در قالب یک مدل مشارکتی برخوردار است. همچنین طراحان می توانند بهترین شیوه نمایش بصری داده ها را از بین گزینه های متنوعی که به این منظور فراهم شده انتخاب کنند.

QlikView قابلیت ساخت سریع طیف وسیعی از انواع راه حل های ساده و پیچیده جهت نمایش داده های سازمان را از دیدگاه های مختلف ارائه می کند. تحلیل های QlikView اعم از انواع تحلیل های عمیق، داشبوردها و گزارشات می تواند مطابق با نیازهای کاربر قالب بندی شود. با استفاده از QlikView کاربران می توانند بدون چشم برداشتن از داده ها و یا ایجاد اخلال در تفکرات، انواع آزمایشات و نمونه سازی ها را با داده های خود به انجام برسانند.

۲- QlikView Workbench

QlikView Workbench یک پلاگین Microsoft Visual Studio است که توسعه دهندگان از آن برای ایجاد افزونه های قدرتمند QlikView مبتنی بر وب استفاده می کنند. این پلاگین در حقیقت یک جعبه ابزار کشیدن و رها کردن یکپارچه سازی وب است که انعطاف پذیری یک رابط برنامه نویسی قدرتمند QlikView را با محیط توسعه یکپارچه و در عین حال ساده Visual Studio ترکیب می کند. علاوه بر این، QlikView Workbench دارای یک الگوی Visual Studio می باشد که به توسعه دهندگان کمک می کند تا به سهولت و سرعت افزونه های قدرتمندی برای QlikView ایجاد کنند.

۳- وب پارت های QlikView برای استفاده با Microsoft SharePoint

وب پارت های QlikView برای استفاده با Microsoft SharePoint به کاربران اجازه می دهد تا محتوای QlikView را در پورتال ها و برنامه های SharePoint بگنجانند. این کار به سهولت از طریق انتخاب وب پارت شی QlikView از کتابخانه وب پارت های SharePoint و تغییر مشخصات آن برای اشاره به یک سند خاص یا شی QlikView (مانند یک نمودار) انجام می شود. با استفاده از وب پارت های QlikView برای Microsoft SharePoint کاربران می توانند محیط هایی ایجاد کنند که در آن بخش های تحلیلی و محتوای مربوطه بصورت مناسب در کنار یکدیگر چیده شده باشند.

۴- کانکتورهای داده QlikView

QlikView می تواند به منابع داده ای که از استانداردهای ODBC، XML و Microsoft Excel پیروی می کنند متصل شود. علاوه بر این، توسعه دهندگان می توانند از قالب تبادل داده QlikView برای وارد کردن داده ها از منابع غیراستاندارد به QlikView استفاده کنند. همچنین QlikView برای برخی از رایج ترین پلت فرم ها و راه حل های تجاری کانکتورهای مستقیم فراهم می کند.

۵- کانکتور QlikView برای استفاده با SAP NetWeaver

با استفاده از QlikView سازمان ها قابلیت های گزارش دهی متمرکز سیستم SAP خود را با تحلیل های فوری و منطبق بر نیاز کاربران تکمیل می کنند و این امکان برای آنها فراهم می شود تا به سرعت تصمیمات مربوطه را اتخاذ کنند. کانکتور QlikView برای استفاده با SAP NetWeaver کاربران SAP را قادر می سازد تا به انجام تحلیل ها و تولید گزارشات بصری سریع، منعطف و اختصاصی بپردازند. QlikView داده ها را از SAP R/3، mySAP، SAP BW و BEX با داده های سیستم های غیرSAP ترکیب می کند. کلیه این داده ها تنها با یک کلیک در دسترس کاربر قرار داده می شود.

علاوه بر این، QlikView برای مجموعه ای از ماژول های SAP شامل فروش و توزیع، مدیریت مواد، سیستم های پروژه، برنامه ریزی تولید، منابع انسانی، امور کنترلی و امور مالی (حساب های دریافتنی، حساب های پرداختنی و دفاتر کل) الگوهای QlikStart ارائه می کند.

۶- کانکتور QlikView برای Salesforce.com

کانکتور QlikView برای استفاده با Salesforce.com توسعه دهندگان را قادر می سازد تا با استفاده از داده های Salesforce.com برنامه های QlikView ایجاد کرده و داده های آن را با داده های سایر سیستم ها ادغام نمایند. این کانکتور روی کامپیوترهای شخصی و یا با استفاده از برنامه های ویژه بر روی QlikView Server عمل می کند و از طریق مرورگر و نیز بر روی موبایل ها در دسترس قرار می گیرد. کانکتور QlikView برای استفاده با Salesforce.com در قالب یک افزونه QlikView بصورت رایگان موجود است.

۷- کانکتور QlikView Informatica

بسیاری از سازمان ها از یک انباره داده برای ایجاد منبع یگانه ای از داده ها و برآوردن الزامات مدیریت و هم خوانی داده ها استفاده می کنند. کانکتور QlikView Informatica برای تسهیل در پاسخ گویی چابک و کارآ به نیازهای گزارش دهی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. به کمک این کانکتور ارزش انباره داده از طریق تولید فایل های تبادل داده QlikView که بطور مستقیم در QlikView قابل خواندن است افزایش می یابد.