فهرست پانوشت
فهرست دسته ها

QlikView برای کاربران

کاربران عادی QlikView یا همان کارکنان سازمان عمدتا با مرورگر QlikView و سرویس گیرنده های موبایل سر و کار دارند. در عین حال این کاربران می توانند از QlikView Desktop نیز استفاده کنند.

۱- سرویس گیرنده های مرورگر QlikView

کاربران QlikView از طریق یک سرویس گیرنده مستقل از مرورگر، سرویس گیرنده Ajax بدون نیاز به بارگذاری و یا یک پلاگین Microsoft Internet Explorer به برنامه هایی که بر روی QlikView Server اجرا می شوند دسترسی دارند. با استفاده از سرویس گیرنده مرورگر QlikView کاربران به امکاناتی که از طریق QlikView Desktop در اختیار آنها قرار می گیرد دسترسی پیدا می کنند. ملاحظه داده های مرتبط و غیرمرتبط در هر لحظه، برقراری ارتباط با سایر افراد، ثبت تصمیمات از طریق امکانات حاشیه نویسی در برنامه و نیز انجام جستجوهای مستقیم و غیرمستقیم امکاناتی است که از این طریق برای کاربران فراهم می شود.

به کمک سرویس گیرنده های مرورگر QlikView کاربران امکان طرح انواع پرسش های مربوط به کسب و کار، ایجاد انواع نمودارها، گزینش و انتخاب از نتایج بدست آمده و سپس تغییر نمودار و یا ایجاد یک نمودار جدید را بدست می آورند. همچنین کاربران می توانند افراد را در قالب جلسات مشارکتی دعوت کرده و از این طریق به بررسی سناریوهای مختلف برای درک بهتر و دست یابی به راه حل های مناسب تر بپردازند.

از آنجا که کاربران بجای بارگذاری یک برنامه در سیستم خود، با یک تصویر سروری از برنامه QlikView کار می کنند همه کاربران در حال کار با برنامه و داده های مشابه هستند. به این ترتیب هر گونه تغییراتی که توسط یک کاربر در سندی ایجاد می شود (مثلا افزودن یک نمودار جدید) به راحتی و بر روی تصویر سروری سند با کاربران دیگر به اشتراک گذاشته می شود.

۲- QlikView بر روی موبایل

استفاده از موبایل سازمان ها را قادر می سازد تا با لحاظ کردن شرایط محیط فیزیکی در تصمیم گیری ها درک صحیحی در خصوص هر موقعیت داشته باشند. QlikView بر روی موبایل تمام قابلیت های QlikView شامل ایجاد فضای مشارکتی، انجام تحلیل های گروهی، دسترسی به داده های جدید و جستجو را بر روی موبایل فراهم می کند.

QlikView 11 بدون نیاز به پرداخت هر گونه هزینه اضافی، تمام قابلیت های موبایل را بر روی سیستم های آی پد، اندروید و آیفون ارائه می کند. این سیستم امکانات و مزایای موبایل را در عین حفظ قابلیت های امنیتی و مدیریتی متمرکز به خدمت می گیرد.